vajinismus tedavisi fiyatları

Vajinismus haysiyetiyle ertelenmesi okunuşu kaçınılması gereken bir sorun haline dönüşen cinsellik, ilişkileri okunuşu içten etkiler.Bu sebeple tedavisi geciktirilmemelidir. Ülkemizdeki işaret büyük cinsî rahatsızlıkların başında gelen vajinismus, Türkiye’de 10 kadından 1’inde görülüyor. Cinselliğin ancak tabu olması, seksüel eğitim verilmemesi, kulaktan dolma yanılgı bilgiler, fiziki sorunlar gibi çok sayıda sebep yüzünden ortaya çıkan vajinismus rahatsızlığı, çiftlerin evliliklerini de tehlikeye sokabiliyor.

Vajinismus; kadının, eşi ya da cinsel partneriyle ilişkide bulunmak istemesine rağmen, elinde olmayan sebepler yüzünden ağrı okunuşu zaviye endişesiyle ‘aşk kasları’ alçak verilen pelvik yaradılıştan kaslarını kasarak ilişkiye mâni olması ile oluşan, psikolojik kökenli müşterek seksüel görev bozukluğudur. bayan eşeysel bağlantı sırasında zaviye endişesi yüzünden kendisini koruma görevlisi çabasıyla pelvik taban kaslarını orada aynı engel varmışçasına kasarak ilişkiye bariyer olur. Vajinismus rahatsızlığının birçok doğal sebebi olduğuna, ancak altta yatan ruhsal sebeplerden işaret kötüsünün taciz ya da tecavüze maruz kalma olduğuna im ediyor.

KAS KASILMALARI SIRTA VURUYOR

Ülkemizde vajinismus görülme oranı 10 da 1’dir. seksüel münasebet sırasında refleks şekilde gerçekleşen adale kasılmaları, vajina haricinde kalça, bel, karın, sırt ve hatta kadem parmaklarına denli yaygın birleşik şekilde görülebilir. Tüm bu kasılmaların sebebi vücudun kendisini koruma görevlisi içgüdüsüne bağlıdır. Bilinçdışında geçmişten gelen seksüel ilişki ile alakalı yerleşmiş bazen olumsuz düşünceler yüzünden kadın, münasebet sırasında eşine izin veremeyebilir.

EVLİLİĞİ BİTİREBİLİYOR

Sevginin, fazla sadece ifadesi olan cinsel yaşamın bu şekilde sekteye uğraması, erkekte reddedilme duygusuyla öfkeye kızgınlığa okunuşu eşinden uzaklaşmaya uğur açabilirken, kadında hicap okunuşu suçluluk duygusuna illet olabilir. Sonuçta da çiftin ilişkisi günden güne bozulabilir. Ancak çok hususi tek konu olan bu meseleyi çiftler utanç, suçluluk, yenilgi, öfke, rahatsızlık duygularıyla kimseyle paylaşamamakta, ailelerin okunuşu çevrelerin genç erkek konusunda baskı yapmaları sebebiyle aynı jinekoloğa başvurmaktadırlar.

Ülkemizde eşeysel tedavi ile uğraşan jinekolog sayısı az olduğu yoluna müteaddit başvuru hüsranla sonuçlanmakta, çiftlerin başarıya olan inancı zaman geçtikçe azalmakta ve çözümlenebilir aynı mesele olan vajinismus, içinden çıkılamayacak derecede büyümekte ve evliliklerin bitmesiyle sonuçlanabilmektedir.

MASUMİYETİ yitirme KORKUSU müessir OLUYOR

Vajinismusun sebepleri, psikolojik ve nadiren okunuşu fiziki sarhoş olmak üzere ikiye ayrılabilir. seyrek fiziksel sebepler arasında vajinal okunuşu vulvar enfeksiyonlar, yumurtalık kistleri, pelvik inflamatuar hastalıklar, endometriosis, sistit gibi hastalıklar sayılabilir.

Vajinismusun genişlik yerinde görülen sebepleri ise psikolojik sebeplerdir. erdenlik zarının mukaddes olması okunuşu çocukluk çağından itibaren bekâret zarını korumaya yönelik verilen eğitimler, söylemler, davranışlar, kimi kadınlarda masumiyeti kaybetmek istememe haysiyetiyle vajinismus gelişmesine sebep olur.

Cinselliğin birleşik tabu olması, cinsî eğitim verilmemesi, kulaktan dolma hatalı cinsî buraya bakabilirsin bilgiler de vajinismus gelişmesinde hayli ekonomik nedenlerdir. Ülkemizde genç kızların çoğu bekâret zarının patlayacağı, fazla aşkın acı çekeceği, çok gereğinden nezif olacağı, cinselliğin yalnızca erkekler özgü olduğu, cinsî haz duymanın ayıp, yasak, günah olduğu gibi yanlış bilgilere sahiptir. Bu yanlış bilgilere ilk geceyi başarı ile atlatıp kendini ispatlama isteği de eşlik etmektedir.

EN ACI SEBEPLERİ TACİZ okunuşu TECAVÜZ

Eşini sevmeme, istemeyerek evlendirilme, ilişki okunuşu evlilik problemleri, eşe zıt duyulan öfke, gebelik korkusu, kontrolü yitirme korkusu gibi nedenler okunuşu vajinismus nedenleri arasında sayılabilecek nedenlerdir.

Vajinismusun altta yatan sebeplerinden işaret acıları ise taciz ya da tecavüze maruz kalmadır. Bilinçdışına itilen bu travma, ötede vajinismus özellikle tam gelmek gibi birçok ruhsal sorunlara niçin olur.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “vajinismus tedavisi fiyatları”

Leave a Reply

Gravatar